REJOWIEC POZNAŃSKI par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Niedziele: 9:00, 11:00, 15:00
Dni powszednie: 18:00

Rys historyczny

Parafia erygowana została w 1976 roku przez kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski. Świątynię wzniesiono w 1626 roku z nakazu podkomorzego Andrzeja Reja ze Skoków (wnuka słynnego Mikołaja Reja z Nagłowic), z myślą o osiedlających się kalwinach, licznie przybywających tu z Brandenburgii – w kruchcie kościoła do dzisiaj wiszą tablice trumienne z herbami polskiej szlachty kalwińskiej. Po ucieczce kalwinów z Rejowca, od 1820 roku, do wsi zaczęli sprowadzać się niemieccy protestanci, którzy od początku korzystali również z pokalwińskiej drewnianej świątyni. Ewangelicy przebywali tu do 1945 roku. Po II wojnie światowej kościół przekazano katolikom i poświęcono 17 sierpnia 1947 roku. Świątynia zbudowana jest z drewna modrzewiowego, posiada klasyczną konstrukcję zrębową. Jednonawowe wnętrze obiega balkon. Barokowy ołtarz główny przeniesiony został z kolegiaty kruszwickiej w latach 1954-1956.

Święto patronalne:
NSPJ, piątek po oktawie Bożego Ciała