SŁAWNO par. pw. św. Mikołaja

Proboszcz: ks. Ryszard GILAS

Porządek Mszy św.

Niedziele: 8:00, 11:15
Dni powszednie: 18:00 (czas letni), 17:00 (czas zimowy)

Rys historyczny

Kościół wzniesiony został w latach 1842-1844 na miejscu poprzedniego, który spłonął w roku 1803. Świątynia jest jednonawowa, zamknięta niższym, wielobocznym prezbiterium, na froncie znajduje się wieża zwieńczona blaszanym hełmem. Ołtarz główny zdobi figura patrona parafii – św. Mikołaja, nad nią baldachim wsparty na 4 kolumnach. W lewym ołtarzu bocznym centralne miejsce zajmuje obraz św. Jana Nepomucena, obok ołtarza usytuowana jest ambona z początku XX wieku zdobiona płaskorzeźbami Jezusa na łodzi, siewcy dobrego ziarna oraz czterech Ewangelistów. W prawym ołtarzu bocznym widnieje obraz Matki Bożej Szkaplerznej i chrzcielnica z figurą anioła. Świątynia została konsekrowana 22 lipca 1912 roku.

Święto patronalne:
św. Mikołaj, 6.12