CZEWUJEWO par. pw. św. Wawrzyńca

Niedziele: 10:30
Dni powszednie: środa, sobota 16:30

Rys historyczny

Czewujewo należało wcześniej do nieistniejącej już parafii w Izdebnie, a tamtejszy kościół uległ stopniowemu zniszczeniu tak, że na początku XIX wieku nie mogły się już w nim odbywać nabożeństwa. W 1832 roku władze duchowne zwróciły się do władz oświatowych o wyrażenie zgody na odprawianie jednej Mszy św. w miesiącu w szkole w Czewujewie. Na ruinach dawnej świątyni w 1978 roku został postawiony krzyż upamiętniający to miejsce. Parafia w Czewujewie erygowana została 15 sierpnia 1976 roku. Obecnie istniejąca tu świątynia jest dawnym zborem protestanckim, wybudowanym w 1880 roku, który po II wojnie światowej władze państwowe przekazały Kościołowi rzymskokatolickiemu. Świątynia nie jest konsekrowana.

Święto patronalne:
św. Wawrzyniec, 10.08