BRUDNIA par. pw. św. Michała Archanioła

Niedziele: 8:30, 11:00
Dni powszednie: 17:30

Rys historyczny

Początki parafii sięgają XIII wieku, gdy została wydzielona z pobliskiej parafii Parchanie. Jak wynika z wizytacji z 1577 roku kościół był wówczas zrujnowany. W 1581 roku wybudowano na jego miejscu nową drewnianą świątynię. Kolejną wystawiono w 1796 roku, a w roku 1865 powstał nowy drewniany kościół, który spłonął w 1919 roku. Obecny murowany kościół zbudowany został w 1925 roku. Nie posiada określonego stylu architektonicznego, jest orientowany, jednonawowy, z prezbiterium od wschodniej strony zakończonym apsydą. Od zachodu znajduje się wieża, a dach zdobi urocza sygnaturka zwieńczona baniastym hełmem i krzyżem. W ołtarzu głównym wisi obraz ukazujący patrona świątyni św. Michała Archanioła, natomiast w ołtarzach bocznych przedstawiono św. Józefa Rzemieślnika oraz Matkę Bożą Nieustającej Pomocy.

Święto patronalne:
św. Michał Archanioł, 29.09