ROJEWICE par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Administrator: ks. Tomasz KOŁODZIEJ

Porządek Mszy św.

Niedziele: 8:00, 10:00 ; w kaplicy 11:30
Dni powszednie: 16:30 (czas letni); 16:00 (czas zimowy)

Rys historyczny

Pierwszy kościół drewniany powstał w Glinnie Wielkim. W czerwcu 1929 roku poświęcono kamień węgielny pod jego budowę, a po upływie dwóch lat wznosiła się już dość okazała świątynia w stylu zakopiańskim. 31 października 1939 roku Niemcy okradli, a następnie spalili kościół – dzisiaj widoczne są tylko jego fundamenty. Po zakończeniu wojny, w poniemieckich gospodarstwach osiedlali się Polacy i stopniowo zaczęło się też odradzać życie religijne. W 1954 roku kuria w Gnieźnie erygowała publiczną kaplicę pw. św. Antoniego w Glinnie Wielkim. Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński, dekretem z 30 czerwca 1950 roku przekazał społeczności katolickiej istniejący w Rojewicach poewangelicki neogotycki kościół i nadał mu tytuł Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz uczynił go świątynią pomocniczą parafii św. Antoniego w Glinnie Wielkim. W 1997 roku abp Henryk J. Muszyński dekretem utworzył parafię rzymskokatolicką NSPJ w Rojewicach.

Święto patronalne:
Najświętszego Serca Pana Jezusa