SŁABOSZEWO par. pw. Świętej Trójcy

Niedziele: 9:00, 11:00
Dni powszednie: 18:00

Rys historyczny

Parafia w Słaboszewie została erygowana w XIV wieku, reaktywowana w 1935 roku. Pierwotna późnogotycka drewniana świątynia pw. św. Doroty pochodzi z początku XIV wieku i miała ulec ostatecznemu zniszczeniu w latach 80. XVII wieku. Obecny kościół pw. Świętej Trójcy wzniesiono w latach 1959-1962, poświęcony został 3 września 1962 roku, a 27 października 1966 roku jego konsekracji dokonał kard. Stefan Wyszyński Prymas Polski. W maju 1993 roku wydarzył się tragiczny w skutkach wypadek. Pod wpływem wstrząsów z kopalni w Wapiennie, a także z powodu konstrukcji, która oryginalnie miała być sklepiona runął strop świątyni. Rok później, dzięki wielkiemu zaangażowaniu ówczesnego proboszcza i parafian, w odnowionym kościele została odprawiona pasterka, a dwa dni później świątynię poświęcił bp Bogdan Wojtuś.

Święto patronalne:
Święta Trójca