ROGOŹNO par. pw. Ducha Świętego

Porządek Mszy św.

Niedziele: 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00

Rys historyczny

Wznoszenie kościoła dla gminy ewangelickiej rozpoczęto w 1808 roku. Ostateczne zakończenie budowy miało miejsce w 1839 roku. Po zakończeniu II wojny światowej świątynię przekazano katolikom, a w 1965 roku nowo utworzonej w Rogoźnie parafii pw. Ducha Świętego. Świątynia jest orientowana, wystawiona na planie czworokąta w stylu późnoklasycystycznym, frontowa fasada, zamknięta przez dwa potężne filary z namiotowymi daszkami, posiada cechy neoromanizmu. Na jej szczycie znajduje się czworoboczna wieżyczka na sygnaturkę zakończona kulą oraz zegar. Wnętrze kościoła halowe (jednoprzestrzenne), nakryte drewnianym sklepieniem kolebkowym. Charakterystyczne są balkony boczne podparte przez żłobkowane kolumny. Okna zdobią XIX-wieczne witraże z wizerunkami apostołów Piotra i Pawła oraz Chrystusa. Wyposażenie wnętrza świątyni współczesne. Kościół został uroczyście konsekrowany 25 października 2015 roku przez abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski.

Święto patronalne:
Zesłanie Ducha Świętego