WĘGIERKI par. pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

Niedziele: 8:30, 11:00
Dni powszednie: 18:00

Rys historyczny

Świątynia wraz z pastorówką wzniesiona została w latach 1904-1907 dla wyznawców kościoła ewangelicko-augsburskiego. Po zakończeniu II wojny światowej budynki przekazano katolikom. Poświęcenie świątyni odbyło się 16 maja 1946 roku, parafię erygowano 1 października 1969 roku, a konsekracja kościoła miała miejsce 9 października 1997 roku. Bryła świątyni wystawiona jest na kamiennym fundamencie, zbudowana z cegły, posiada prostokątną nawę i przylegające do niej od południa węższe, prosto zamknięte prezbiterium. Do nawy z boku dobudowana jest wysoka, pięciokondygnacyjna wieża na planie kwadratu, przykryta czworobocznym dachem namiotowym zwieńczonym kulą i krzyżem, w której przyziemiu mieści się zakrystia, zaś w rogu znajduje się cylindryczna dobudówka stanowiąca klatkę schodową na chór. W poziomie piętra wieża połączona jest z dawną pastorówką przejściem krytym dwuspadowym dachem. Z zabytków uwagę zwraca figura Mojżesza (XVI-XVII w.) i XVI-wieczny obraz Matki Boskiej, który został uratowany z drewnianego kościoła w Otocznej.

Święto patronalne:
NSPJ, piątek po oktawie Bożego Ciała