Ląd: święcenia u salezjanów

W sobotę 26 maja w Lądzie nad Wartą, podczas uroczystej Mszy świętej o godzinie 10.30, trzech diakonów: Artur Chejnowski z Bydgoszczy-Fordonu, Jarosław Krzysztonek ze Szczecina oraz Konrad Roszczyk z Piły, otrzymało drugi stopień święceń – prezbiterat, by poprzez głoszenie słowa i sprawowanie sakramentów świętych, urzeczywistniać we wspólnocie Kościoła jedyne kapłaństwo Chrystusowe.

Mszy świętej przewodniczył abp senior Józef Kowalczyk. Co roku uroczystość święceń kapłańskich jest świętem całej Rodziny Salezjańskiej, dlatego również w tym roku zgromadziła wielu salezjanów w liczbie około 70 kapłanów. Wśród nich należy wymienić: księdza inspektora Romana Jachimowicza, wikariusza inspektora ks. Adama Popławskiego, rektora WSD TS w Lądzie ks. Mariusza Chamarczuka, rektora WSD TS w Krakowie ks. Dariusza Kozłowskiego,  członków Rady Inspektorialnej, wikariusza inspektorialnego prowincji warszawskiej  ks. Przemysława Solarskiego. Oprócz licznego grona współbraci nie zabrakło rodzin neoprezbiterów, młodzieży i dzieci związanych z salezjańskim duszpasterstwem oraz przedstawicieli grup Rodziny Salezjańskiej działających na terenie Inspektorii pw. św. Wojciecha.

Po zakończeniu celebracji, w zabytkowej Sali Opackiej, neoprezbiterom tradycyjnie wręczono listy posłuszeństwa. Ksiądz Artur Chejnowski został skierowany do Collegium Salesianum w Bydgoszczy, ks. Jarosław Krzysztonek do parafii pw. Świętej Rodziny w Pile, a ks. Konrad Roszczyk do wspólnoty pw. św. Józefa prowadzącej złożone dzieło edukacyjno-wychowawcze „Szkoły Salezjańskie”. W tych miejscach pracy duszpasterskiej nowi salezjanie neoprezbiterzy, żyjąc charyzmatem ks. Bosko, mają stawać się znakami miłości Bożej dla młodzieży i środowisk ludowych.

Uroczystość święceń nie tylko dla samych neoprezbiterów i ich rodzin, ale także dla pozostałych uczestników, stała się wydarzeniem pełnym radości i niekłamanego wzruszenia. Po jej zakończeniu nowo wyświęceni kapłani wraz z bliskimi udali się do swoich rodzinnych parafii, by tam dzielić się radością z otrzymanego daru podczas Mszy św. prymicyjnych. Niech nasza modlitwa wspiera nowych salezjańskich prezbiterów, by każdego dnia stawali się pasterzami na wzór Jezusa Dobrego Pasterza.

WSTDS w Lądzie n. Wartą

27 maja 2018