Lądek w hołdzie świętemu papieżowi

Rocznicę śmierci Jana Pawła II, którego świętość Kościół ogłosi już niebawem, upamiętniono także w parafii pw. św. Mikołaja w Lądku. Młodzież z Gminnego Ośrodka Kultury przygotowała specjalny montaż słowno-muzyczny przypominający postać i nauczanie wielkiego papieża Polaka.

Spotkaniu towarzyszyło hasło „Papież – orędownik miłości”. Zaangażowana w jego przygotowanie młodzież przypomniała poezję i słowa Jana Pawła II, które kierował do młodzieży i rodzin. „Wielkość i świętość Jana Pawła II, jego autorytet, winny być fundamentem w wychowaniu do wartości. By młodzi ludzie budowali swoje życie na wartościach, które zapewniają im szczęście, pełny rozwój ich osobowości i rozwój społeczeństwa. Niech zatem dzisiejsza rocznica zmobilizuje nas do modlitewnej wdzięczności za dar Jana Pawła II. Niech nie będzie to tylko wzruszające wspomnienie historycznego wydarzenia, lecz zaproszenie do pójścia drogą, którą Ojciec Święty wytrwale nam wskazywał” – podkreślali młodzi ludzie. W przygotowaniu wieczornicy uczestniczyły także przedszkolaki, które recytowały wierszyki i ofiarowały białe róże. Wieczorny spektakl przygotowali Iwona Szubińska i Piotr Kaźmierczak wraz z dziećmi i młodzieżą. Młodym artystom oraz zgromadzonym parafianom dziękował proboszcz parafii ks. Dariusz Kolski.

Fot. K. Rybicka

3 kwietnia 2014