Lisewo Kościelne: Pantomima o Bożym Narodzeniu

Nie Orszak Trzech Króli a Pantomima o Bożym Narodzeniu – tak w parafii pw. św. Marii Magdaleny i św. Wojciecha w Lisewie Kościelnym świętowano uroczystość Objawienia Pańskiego. Na scenie wspólnie z dziećmi zaprezentowali się rodzice i dziadkowie.

Inicjatorem i pomysłodawcą spektaklu był proboszcz parafii ks. Grzegorz Makowski. W przygotowanie przedsięwzięcia zaangażowało się blisko 40 osób – od dzieci po dziadków, którzy gestem i mimiką opowiedzieli licznie zebranej publiczności historię zbawienia od stworzenia świata po pokłon Mędrców ze Wschodu. Pełen wyrazu występ aktorów podkreślała dodatkowo scenografia oraz muzyka i gra świateł przygotowana przez księdza proboszcza. Spektakl wspólnie z ks. Makowskim wyreżyserowała Irena Kowalska. Sceny i dachu nad głową użyczyła miejscowa świetlica wiejska. Po spektaklu na aktorów i publiczność czekał poczęstunek.

Fot. T. Gaca

Zapraszamy do GALERII