Logo LSO z Wrześni najlepsze

Organizatorzy VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Liturgicznej do Gietrzwałdu, a więc archidiecezja warmińska i Zakon Kanoników Regularnych Laterańskich oraz główny patron redakcja „KnC – Króluj nam Chryste” ogłosili konkurs na logo pielgrzymkowe. Symbol pielgrzymki miał być związany z Gietrzwałdem i Matką Bożą. Na wykonanie pracy i przesłanie jej na knc@swietywojciech.pl z dopiskiem „logo Gietrzwałd 2015” parafialne koła ministranckie, zarządy dekanalne lub diecezjalne służby liturgicznej miały czas do 31 marca! Jednomyślnie wybrane zostało logo autorstwa ministrantów i lektorów z parafii Wniebowzięcia NMP i św. Stanisława BM (FARA) we Wrześni. Jak tłumaczy opiekun zwycięzców ks. Michał Bubacz projekt jest prosty, tak jak Maryja uczyła prostego i pokornego życia. Przedstawia Maryję, która w Gietrzwałdzie prosiła, aby codziennie odmawiać różaniec. W związku z tym wokół Matki Bożej znajduję się „dziesiątka” różańca, którą tworzą ministranci, trzymający się za ręce, a „Ojcze nasz” to kapłan, opiekun ministrantów. Maryja oraz modlitwa różańcowa jednoczy służbę liturgiczną ołtarza i prowadzi ich na spotkanie z Jezusem. Zwycięzcom gratulujemy.

Źródło www.ministranci.pl

16 kwietnia 2015