Łopienno: w intencji chorych

Hasłem tegorocznego 32. Światowego Dnia Chorego było zdanie zaczerpnięte z Księgi Rodzaju „Nie jest dobrze, by człowiek był sam” (Rdz 2, 18). Słowa te nabierają szczególnego znaczenia w kontekście przeżywania tego święta w niezwykłej wspólnocie – mieszkańców parafii pw. Wniebowzięcia NMP oraz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. To wspólne świętowanie trwa od kilkunastu już lat, przynosząc radość i pokrzepienie wielu chorym. Wzorem lat ubiegłych w poniedziałek 12 lutego w kaplicy Domu Pomocy Społecznej pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Łopiennie odbyła się uroczysta liturgia połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Msza św. sprawowana była przez ks. Roberta Waszaka, proboszcza parafii w Łopiennie oraz ks. kapelana Pawła Krzewińskiego w intencji wszystkich chorych, cierpiących i starszych, a w szczególności za podopiecznych Domu Pomocy Społecznej i mieszkańców tutejszej parafii. Po Mszy św. miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólne spotkanie przy stole.

14 lutego 2024