LSO adwentowo

Ministranci i lektorzy z gnieźnieńskich dekanatów spotkali się w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego na Adwentowym Dniu Radości. Hasłem przewodnim i głównym motywem konferencji  oraz pracy w grupach było wezwanie papieża Franciszka „wstańcie z kanapy”.

Młodzi ludzie spotkali się najpierw w Wieczerniku, gdzie mieli okazję krótko się zaprezentować, po czym wysłuchali konferencji ks. Waldemara Myki, który przekonywał, że Adwent jest doskonałym momentem do zmierzenia się z własnym lenistwem, zarówno tym duchowym, jak i fizycznym. Nawiązując do słów papieża Franciszka z ŚDM zachęcał młodych do włożenia wygodnych butów i ruszenia się z kanapy, czyli wypełniania swoich obowiązków nie tylko z sumiennością, ale i radością. „Bądźcie dobrym wzorem dla swoich rówieśników, tym bardziej wtedy, kiedy nie rozumieją, a może nawet śmieją się z waszej służby” – mówił.

W dalszej części spotkania ministranci i lektorzy pracowali w grupach wiekowych, a następnie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy św., celebrowanej przez opiekunów LSO: ks. Jakuba Janiaka, ks. Krystiana Krysiaka oraz ks. Michała Grupę. „Nasza służba nie może ograniczać się tylko do zwykłego chodzenia do kościoła. Musimy być żywą reklamą Pana Boga w świecie” – mówił w homilii ks. Michał Grupa.

W spotkaniu wzięło udział ok. 70 ministrantów i lektorów z pięciu gnieźnieńskich parafii: pw. Matki Zbawiciela, parafii katedralnej, parafii ojców franciszkanów, pw. Michała Archanioła oraz gospodarzy, czyli parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego. Wykonany w czasie zajęć transparent ma być dla wszystkich zarówno pamiątką, jak i zobowiązaniem do wypełnienia – nie tylko w Adwencie.

Fot. R. Kubicki

5 grudnia 2016