LSO: III stopień szkoły ceremoniarza

W dniach 9-11 lutego w gnieźnieńskim Centrum Edukacyjno-Formacyjnym odbył się kolejny stopień XVIII Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Młodzi lektorzy zgłębiali wiedzę o Wielkim Tygodniu i Triduum Paschalnym, uczestniczyli w różnych wykładach i warsztatach, ucząc się także posługi w bazylice prymasowskiej.

W piątek wieczorem młodych odwiedził bp Radosław Orchowicz, który wygłosił dla nich krótką konferencję i udzielił błogosławieństwa. Oprócz zgłębiania wiedzy liturgicznej, lektorzy uczestniczyli w codziennej Eucharystii, Adoracji Najświętszego Sakramentu, mieli okazję skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz modlić się Liturgią Godzin. Spotkanie zakończyła uroczysta Mszą św. w katedrze gnieźnieńskiej. Przed przyszłymi ceremoniarzami jeszcze jedno spotkanie, ponieważ od tego roku ASC zostało rozszerzone o czwarty stopień. Spotkanie pod okiem diecezjalnego duszpasterza LSO i dyrektora CEF ks. kan. Jakuba Dębca prowadzili: ks. Rafał Wojciechowski, dk. Piotr Mroczkowski, kl. Jakub Sucharski, kl. Bartłomiej Dyrka i animatorzy LSO.

13 lutego 2024