LSO: zjazd ceremoniarzy, kantorów i animatorów

W dniach 11-12 października w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Gnieźnie odbył się zjazd ustanowionych ceremoniarzy, kantorów i animatorów Liturgicznej Służby Ołtarza w archidiecezji gnieźnieńskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem ,,Idźcie z nadzieją!”

Do Gniezna przyjechało około trzydziestu młodych ludzi, którym towarzyszyli kapłani oraz klerycy zaangażowani w duszpasterstwo LSO. Zjazdowy czas był okazją do modlitwy Liturgią Godzin, skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, adoracji Najświętszego Sakramentu, ale także pogłębienia wiedzy podczas rozwijających warsztatów i konferencji. Nie zabrakło też zabawy i integracji.

Centralnym punktem dwudniowego spotkania była Msza św., podczas której homilię wygłosił diecezjalny duszpasterz powołań ks. Marcin Wawrzyniak. Jak przypomniał, oprócz zewnętrznego przygotowania liturgii konieczne jest w pierwszej kolejności przygotowanie się do niej wewnętrznie, a więc „posprzątanie własnego serca i usunięcie z niego tego wszystkiego, co może utrudnić spotkanie z Bogiem”. Zgromadzonych ceremoniarzy, animatorów i kantorów odwiedził także bp Radosław Orchowicz.

Planowane są następne zjazdy, a już wkrótce ruszają w archidiecezji gnieźnieńskiej kolejne szkoły Liturgicznej Służby Ołtarza.

Fot. LSO AG
13 października 2024