Łubowo: konkurs recytatorski

W Domu Kultury w Łubowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Życie Zbawiciela widziane oczami Romcia Tomcia”. Konkurs zorganizowali katecheci i nauczyciela SP w Łubowie. Udział wzięli uczniowie klas IV-VI.

Patronat nad konkursem objęli: parafia pw. św. Mikołaja w Łubowie, Dzieło  Biblijne im. Jana Pawła II Archidiecezji Gnieźnieńskiej oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Twórczość Romana Kempińskiego, tytułowego Romcia Tomcia, zainteresowała uczniów ze szkół podstawowych w Fałkowie, Lednogórze, Owieczkach i Łubowie. Młodzi recytatorzy zaprezentowali się przed komisją i zaproszonymi gośćmi, wśród których byli: ks. Paweł Podeszwa – moderator Dzieła Biblijnego, ks. Piotr Halczuk – dyrektor Wydziału Katechetycznego, ks. Jan Łykowski – proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie, p. Patrycja Pietrykowska – p.o. dyrektor Szkoły Podstawowej w Łubowie, katecheci i nauczyciele z wyżej wymienionych szkół. Komisja przyznała: I miejsce Milenie Borzykowskiej ze Szkoły Podstawowej w Lednogórze, II miejsce Julii Hartwich i Martynie Kołodziejczuk za Szkoły Podstawowej w Łubowie, III miejsce Adzie Witeckiej ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie. Wyróżniono także Roberta Budniaka ze Szkoły Podstawowej w Łubowie oraz Julię Kluczyńską i Martynę Rusak ze Szkoły Podstawowej w Owieczkach.

18 maja 2015