Ludzisko: obchody Dnia Chorego

Po raz dwudziesty Dom Pomocy Społecznej w Ludzisku organizował Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego. W tym roku hasłem przewodnim był cytat z Księgi Rodzaju: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Podkreślono rolę Domów Pomocy Społecznej jako miejsc zapewniających podopiecznym poczucie bezpieczeństwa, ale i wspólnotę.

Mszę św. z okazji uroczystości celebrowali: ks. kan. Paweł Kowalski, dziekan dekanantu inowrocławskiego I oraz proboszcz parafii pw. św. Mikołaja w Ludzisku ks. Piotr Dułak. Podobnie jak w latach ubiegłych w obchodach uczestniczyli przedstawiciele lokalnych władz oraz instytucji współpracujących z placówką. Po wspólnej modlitwie mieszkańcy domu wystawili inscenizację pt. „Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków”. Występ został przygotowany w ramach prowadzonej terapii zajęciowej pod opieką instruktorów. Mieszkańcy DPS-ów Powiatu Inowrocławskiego otrzymali od kapłanów błogosławieństwo, a na koniec zostali wyróżnieni za swoje zaangażowanie na rzecz osób chorych oraz wspieranie innych współmieszkańców.

14 lutego 2024