„Maksio” na zimowisku

Dzieci i młodzież z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego w Gnieźnie, parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Dobrosołowie oraz ze Szkół Katolickich w Inowrocławiu spędziła pierwszy tydzień ferii w Zakopanem. Uczestnicy zimowiska szusowali na nartach i zwiedzili dom bł. Jana Pawła II.

Każdego dnia młodzi ludzie brali udział w Mszy św. i spacerowali Drogą pod Reglami, a narciarze szusowali po stokach Bukowiny Tatrzańskiej i Rusińskiego. Mieli również okazję szaleć w Aqua Parku i pojeździć na łyżwach na lodowisku. Ponadto brali udział w zajęciach socjoterapeutycznych z dziedziny uzależnień i patologii społecznych, ucząc się odpowiedzialności i zaangażowania w realizację powierzonych zadań, których celem jest dobro wspólne. Jednocześnie wzmacniali swojego ducha i wiarę w sens życia. Modlili się także w kaplicy sióstr albertynek oraz kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach. Ponadto, w drodze do domu, zwiedzili dom bł. Jana Pawła II w Wadowicach. Zimowisko odbyło się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Gniezna oraz Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Więcej informacji i zdjęć na stronie: www.maksymiliankolbe.pl.

8 lutego 2014