Makulatura na studnię w Sudanie

Po raz czwarty w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Budzisławiu Kościelnym zorganizowano zbiórkę makulatury. Celem akcji była zachęta i zaktywizowanie społeczności szkolnej i lokalnej do wyrabiania nawyku segregacji odpadów oraz kształtowanie świadomości i chęci niesienia pomocy innym.

Priorytetem  zbiórki było pozyskanie funduszy na budowę studni w Sudanie. Przez cały rok mali misjonarze z Ogniska Misyjnego oraz wolontariusze z Grupy Charytatywnej „Pielgrzym” prowadzili zbiórkę makulatury, składając ją w miejscu do tego wyznaczonym. W sobotę 23 września akcję zakończono. Makulaturę została przeniesiona do specjalnie przeznaczonego na ten cel kontenera usytuowanego przy plebanii, a następnie przekazana do punktu skupu surowców wtórnych.

Akcja z roku na rok cieszy się w Budzisławiu coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy choćby liczba zebranych kilogramów. Pokazuje również, że nie tylko najmłodsi mają wrażliwe serca. W tym roku w przygotowanie przedsięwzięcia włączyli się również, oprócz uczniów miejscowej szkoły, ich rodzice, parafianie, miejscowy Zespół Caritas oraz proboszcz parafii ks. Roman Dąbrowski. W zbiórce wziął udział także ks. Jan Krawczyk, długoletni proboszcz, który dołożył swoją cegiełkę dorzucając paczkę makulatury. Organizatorzy dziękują serdecznie wszystkim, którzy włączyli się w akcję.

24 września 2017