Małżeństwo o krok głębiej

Takie hasło towarzyszyło rekolekcyjnemu spotkaniu parafialnych doradców życia małżeńskiego i rodzinnego, które odbyło się w dniach 4-6 kwietnia w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie. W duchowych ćwiczeniach uczestniczyło ponad 40 osób z 20 parafii.

Spotkanie prowadził dr hab. Mieczysław Guzewicz, mąż, ojciec doktor teologii biblijnej i członek Komisji KEP ds. Rodziny. Sięgając do Pisma Świetego analizował role i misje obojga małżonków w małżeństwie i rodzinie. Wskazał na ogromne znaczenie wspólnej modlitwy małżonków i rodzin – modlitwy, która umacnia i chroni je przed złem. Zachęcał również do codziennej lektury Biblii, której słowem powinien się karmić nie tyle ludzki umysł, co serce. Z uczestnikami rekolekcji spotkał się także bp senior Bogdan Wojtuś,  który przewodniczył Mszy świętej. Rekolektanci uczestniczyli także w nocnym nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

Fot. P.  Krzewiński

8 kwietnia 2014