Margonin: święto małżeństw

Ponad sto par małżeńskich z parafii pw. św. Wojciecha w Margoninie odnowiło w Niedzielę Świętej Rodziny swoje ślubne przyrzeczenia. Mszy św. przewodniczył i błogosławieństwa małżonkom udzielił bp senior Bogdan Wojtuś.

Tradycją parafii w Margoninie jest odnawianie przyrzeczeń przez małżonków, którzy obchodzą okrągłe jubileusze. Było tak i tym razem, podczas Mszy św. w Święto Świętej Rodziny. Do podziękowania Bogu za wspólnie przeżyte lata, z prośbą o błogosławieństwo na dalsze, zaprosił małżonków obchodzących kolejne rocznice od 5 do 60 proboszcz parafii ks. Rafał Wnuk. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił bp senior Bogdan Wojtuś. W swoim słowie przypomniał o wartości małżeństwa, prosząc małżonków, by nadal dawali świadectwo wspólnej drogi przez życie ku świętości. Bp senior udzielił też każdej z par indywidualnego błogosławieństwa. Małżonkowie włączyli się w oprawę liturgii m.in. czytając słowo Boże i przynosząc dary do ołtarza.

1 stycznia 2020