Markowice: kolędy narodów

Kolędy i bożonarodzeniowe pieśni z różnych stron Europy zabrzmiały 5 stycznia w kościele pw. Nawiedzenia NMP w Markowicach. W szczególnym noworocznym koncercie wystąpili Mate.O i Głyk P.I.K Trio.

Muzycy zaprezentowali świąteczny repertuar naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Zabrzmiały kolędy ukraińskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie i sycylijskie. Nie zabrakło także naszych polskich – zdaniem wielu najpiękniejszych. Z muzykami miały okazję zaśpiewać także dzieci. Pierwsza niedziela nowego roku była także okazją do złożenia sobie noworocznych życzeń. W zorganizowanym tego dnia spotkaniu opłatkowo-noworocznym uczestniczyli przedstawiciele działających w parafii grup, wspólnot i stowarzyszeń. Z wszystkimi opłatkiem i dobrym słowem podzielił się proboszcz parafii ks. prałat Jacek Dziel.

Fot. M. Eich

6 stycznia 2014