Markowice: trwa festiwal organowy

W markowickim sanktuarium trwa festiwal organowy zorganizowany w ramach „Spotkań z Kulturą u Pani Kujaw”. Pierwszy koncert odbył się 28 września. Kolejnych będzie można posłuchać w dwie październikowe niedziele i listopadowy wtorek. Zapraszamy.

A w programie muzyka barokowa w wykonaniu profesorów uczelni artystycznych z Warszawy, Bydgoszczy, Poznania i Huston. W czasie koncertu inauguracyjnego miłośnicy organowych brzmień mieli okazję posłuchać utworów m.in. Jana Sebastiana Bacha, Louisa-Nicolasa Clerambaulta. Johannesa Brahmsa oraz Felixa Mendelssohna w wykonaniu prof. Jana Bartłomieja Bokszczanina.

Markowicka parafia przygotowuje się również do 50. rocznicy koronacji łaskami słynącej figury Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw. W niedzielę 12 października w sanktuarium zainaugurowana zostanie nowenna przed jubileuszowymi uroczystościami. Mszy św. przewodniczyć będzie Prymas Polski abp Wojciech Polak, który patronuje również festiwalowi organowemu.

BK
Fot. Arch. sanktuarium w Markowicach