Maryja wzorem cierpliwości

Dziś wszystko chcemy mieć natychmiast, już, od razu. Brakuje nam cierpliwości, tej cierpliwości, której wzorem jest Maryja – mówił w niedzielę 13 czerwca w Siernikach bp Krzysztof Wętkowski, dotychczasowy biskup pomocniczy gnieźnieński, a od niedawna nowy biskup włocławski.

Sierniki leżą niedaleko Rogoźna, w parafii Pruśce. To niewielka wieś, która szczyci się pałacem z XVIII wieku, który otacza rozległy i malowniczy park. W jego sercu stoi figura Matki Bożej z 1912 roku, przy której od kilku lat odprawiane są Msze św. z udziałem zarówno okolicznych mieszkańców, jak i coraz liczniej przybywających pielgrzymów. W tym roku do Siernickiej Madonny przybyli także klerycy gnieźnieńskiego seminarium duchownego. Eucharystii przewodniczył nowy biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. W homilii wskazywał na znaczenie pielęgnowania kultu maryjnego, a przy tym tworzenie wspólnoty z innymi. Zauważył również, że w dzisiejszym świecie często zauważyć można postawę braku cierpliwości – wszystko chcemy mieć natychmiast, już, od razu. Tymczasem cierpliwość jest cnotą, a jej wzorem jest dla nas Maryja – podkreślał bp Wętkowski. Po zakończeniu Eucharystii odbyło się spotkanie z misjonarzem w Kamerunie ks. prał. Eugeniuszem Bednarkiem oraz koncert. Wszyscy zostali również zaproszeni na wspólną „agapę”.

Fot. PWSD Gniezno
14 czerwca 2021