Matce Bożej Częstochowskiej

W kościele filialnym pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wągrowcu, należącym do paulińskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP poświęcono nowy ołtarz z tabernakulum i witraż poświęcony Matce Bożej Częstochowskiej.

Poświęcenia dokonał definitor generalny zakonu paulinów o. Mariusz Tabulski. Uroczystość miała miejsce w dniu, w którym Polska oddaje hołd Matce Bożej Częstochowskiej. O Jej znaczącej roli w dziejach naszej Ojczyzny mówił w homilii o. Tabulski, podkreślając matczyny heroizm, którego przez wieki mogliśmy doświadczać, począwszy od ślubów lwowskich króla Jana Kazimierza, poprzez działalność o. Augustyna Kordeckiego                   w czasie potopu szwedzkiego, aż po Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego autorstwa kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Mszę św. koncelebrowali proboszcz parafii o. Dariusz Nowicki oraz o. Karol Olszewski. W czasie Eucharystii wierni dokonali odnowienia Jasnogórskich Ślubów Narodu.

1 września 2015