Matka Boża w dekanacie trzemeszeńskim

W dniach 29 listopada – 7 grudnia kopia cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej pielgrzymowała po dekanacie trzemeszeńskim. Był to ostatni dekanat przed blisko dwumiesięczną przerwą, kiedy Wizerunek nawiedzać będzie domy zakonne, wspólnoty i różne miejsca w archidiecezji. W dekanacie trzemeszeńskim Matka Boża gościła w dwunastu wspólnotach parafialnych:

• parafii pw. Wszystkich Świętych w Orchowie (29-30 listopada)
  • parafii pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Orchowie (30 listopada – 1 grudnia)
  • parafii pw. św. Brata Alberta w Różannej i parafii pw. św. Mateusza Ew. w Gębicach (1-2 grudnia)
  • parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Wylatowie (2-3 grudnia)
  • parafii pw. Najświętszego Imienia Jezus, NMP i św. Józefa w Szydłowie i parafii pw. św. Jakuba Ap. w Kamieńcu (3-4 grudnia)
  • parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu i parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie (4-5 grudnia)
  • parafii pw. św. Doroty w Dusznie (5-6 grudnia)
  • parafii pw. Wszystkich Świętych w Kruchowie i parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Jastrzębowie (6-7 grudnia).

Obecnie Obraz przebywa w domu zakonnym sióstr elżbietanek w Łopiennie. Zapraszamy na stronę nawiedzenia https://nawiedzenie.archidiecezja.pl gdzie opublikowane zostały galerie zdjęć z nawiedzenia w poszczególnych dekanatach i parafiach.

Fot. Tomasz Woźniak (cały dekanat)
13 grudnia 2022