Matka Boża w dekanacie witkowskim

W dniach 23-29 listopada 2022 wędrujący Wizerunek Matki Bożej Jasnogórskiej pielgrzymował po dekanacie witkowskim. Maryja nawiedziła osiem parafii:

• parafię pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie (23-24 listopada)
  • parafię pw. św. Andrzeja Apostoła w Kędzierzynie (24-25 listopada)
  • parafię pw. św. Marcina w Ostrowitem Prymasowskim (25-26 listopada)
  • parafię pw. św. Mikołaja i parafię wojskową pw. NMP Królowej Polski w Witkowie (26-27 listopada)
  • parafię pw. MB Królowej Polski w Gorzykowie i parafię pw. Wszystkich Świętych w Mielżynie (27-28 listopada)
  • parafię pw. św. Mikołaja w Powidzu (28-29 listopada).

Obecnie Matka Boża kończy pielgrzymkę w dekanacie trzemeszeńskim i przed nawiedzeniem dekanatów gnieźnieńskich uda się do Hospicjum Miłosiernego Samarytanina w Wągrowcu, Domu Sióstr Elżbietanek w Łopiennie, Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów, Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego i Domu Sióstr Pallotynek w Gnieźnie.

Fot. Niechanowo – Marian Guziałek, Kędzierzyn – A. Siegieda, Ostrowite Prymasowskie – Julia Olszewska, Witkowo – Tomasz Jędrzejak, Gorzykowo/Mielżyn – Joanna Walk, Powidz – Robert Obryk
6 grudnia 2022