Matka Boża w dekanatach gnieźnieńskich – część I

W dniach 31 stycznia – 8 lutego 2023 Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej pielgrzymował po parafiach dekanatów gnieźnieńskich I i II. To ostatni etap peregrynacji Ikony w archidiecezji gnieźnieńskiej. W pierwszej części tej trwającej osiemnaście dni drogi Matka Boża w znaku swojego cudownego Wizerunku nawiedziła dziewięć parafii:

• parafię pw. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Jankowie Dolnym oraz parafię pw. Zwiastowania NMP w Strzyżewie Kościelnym (31 stycznia – 1 lutego)
  • parafię pw. św. Jakuba Apostoła w Modliszewku (1-2 lutego)
  • parafię pw. MB Nieustającej Pomocy z Zdziechowie (2-3 lutego)
  • parafię pw. św. Marcina w Pawłowie (3-4 lutego)
  • parafię pw. św. Stanisława BM w Żydowie (4-5 lutego)
  • parafię pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie (5-6 lutego)
  • parafię pw. MB Miłosierdzia w Gnieźnie (6-7 lutego)
  • parafię pw. MB Zbawiciela w Gnieźnie (7-8 lutego).

Pielgrzymka Obrazu Matki Bożej w archidiecezji gnieźnieńskiej potrwa do 19 lutego. Ikona nawiedzi jeszcze dziesięć gnieźnieńskich parafii. Uroczyste zakończenie peregrynacji będzie miało miejsce 19 lutego w katedrze gnieźnieńskiej >>> ZAPROSZENIE I PROGRAM

Fot. Photo Drzewieccy

10 lutego 2023