Matka Boża w dekanatach gnieźnieńskich – część II

W dniach 8 – 18 lutego 2023 Obraz Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej pielgrzymował po parafiach dekanatów gnieźnieńskich I i II. To ostatni etap peregrynacji Ikony w archidiecezji gnieźnieńskiej. W drugiej części tej trwającej osiemnaście dni drogi po obu gnieźnieńskich dekanatach Matka Boża w znaku swojego cudownego Wizerunku nawiedziła dziesięć gnieźnieńskich parafii:

• parafię pw. bł. Michała Kozala (8-9 lutego)
  • parafię pw. bł. Radzyma Gaudentego (9-10 lutego)
  • parafię pw. św. Maksymiliana Kolbego (10-11 lutego)
  • parafię pw. bł. Bogumiła (11-12 lutego)
  • parafię pw. bł. Jolenty (12-13 lutego)
  • parafię pw. św. Wawrzyńca (13-14 lutego)
  • parafię pw. Świętej Trójcy (14-15 lutego)
  • parafię pw. św. Michała Archanioła (15-16 lutego)
  • parafię pw. Wniebowzięcia NMP – oo. franciszkanów (16-17 lutego)
  • parafię pw. Wniebowzięcia NMP – katedra (17-18 lutego), w tym kaplicę we wsi Obora (18 lutego).

Po 303 dniach archidiecezja gnieźnieńska żegna Matkę Bożą nawiedzającą jej wspólnoty i parafie w znaku kopii cudownego Jasnogórskiego Wizerunku. Uroczyste, diecezjalne zakończenie peregrynacji rozpoczyna się w sobotę wieczorem 18 lutego modlitwą uwielbienia i Apelem Jasnogórskim. W niedzielę 19 lutego celebrowana będzie Msza św. za zakończenie nawiedzenia. Transmisje online >>> SOBOTA i NIEDZIELA

Fot. Photo Drzewieccy
18 lutego 2023