Matka Boża w gnieźnieńskim Karmelu

W dniach 15-17 czerwca peregrynująca po archidiecezji gnieźnieńskiej kopia Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej nawiedziła klasztor sióstr karmelitanek w Gnieźnie. „W tym roku zostałyśmy zaproszone do przeżywania czasu w szczególnej bliskości Maryi, na Jej wzór i z Jej pomocą. Tym bardziej cieszymy się, że Maryja w kopii Jasnogórskiego Obrazu trafiła do nas teraz, jako niezastąpiona Przewodniczka w podążaniu do Jej Syna” – napisały siostry.

Gnieźnieński Karmel jest jednym z miejsc, które Matka Boża nawiedzi obok parafii i dekanatów archidiecezji gnieźnieńskiej. W listopadzie, we Wszystkich Świętych, przybędzie jeszcze do DPS sióstr dominikanek w Mielżynie, a w grudniu do sióstr pallotynek, gnieźnieńskiego seminarium duchownym, domu księży seniorów w Gnieźnie oraz hospicjum w Wągrowcu.

Fot. Karmel Gniezno
18 czerwca 2022