Matka Boża w Łopiennie

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP (8 grudnia 2022) Matka Boża w kopii Jasnogórskiego Obrazu przyjechała do kaplicy sióstr Elżbietanek i Domu Pomocy Społecznej w Łopiennie. Radość Sióstr, Dziewcząt i Pracowników była ogromna i wyrażała się w wyśpiewanych pieśniach maryjnych. Strażacy niosący obraz Matki Bożej, migające światła samochodu kaplicy, dodawały wyjątkowości wydarzeniu. W przywitaniu Maryi uczestniczył kapelan Sióstr i Domu – ks. Paweł Krzewiński i ks. proboszcz Robert Waszak.

Czuwania przy Maryi, modlitwa różańcowa i codzienne Apele gromadziły nie tylko mieszkanki Domu, parafian, ale i ludzi z odległych miejscowości. Przez 2 tygodnie mogłyśmy cieszyć się obecnością i bliskością Maryi. Była dla nas Przewodniczką wśród adwentowego oczekiwania na narodzenie swego Syna, a naszego Oblubieńca. 23 grudnia 2022 nadszedł czas pożegnania. Dziękczynną Eucharystię celebrował bp Radosław Orchowicz, ks. Robert Waszak i ks. kapelan Paweł Krzewiński. Wśród deszczu, śpiewu i wielu wzruszeń na twarzach naszych Dziewcząt Matka  Boża w znaku  Jasnogórskiej  Ikony została przeniesiona do samochodu -kaplicy i wyruszyła w podróż do Gniezna, do Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów.

Siostry elżbietanki/Łopienno
28 grudnia 2022