Matka Boża w parafiach

Jasnogórska Ikona rozpoczęła peregrynacje po parafiach archidiecezji gnieźnieńskiej. Będziemy gościć Matkę Bożą przez blisko rok, do 19 lutego 2023 roku. Odwiedzi każdą parafię, przybędzie do wspólnot zakonnych, hospicjów, Domu Księży Seniorów i seminarium duchownego. Każde z tych nawiedzin będziemy starać się relacjonować. Po zakończeniu peregrynacji w danym dekanacie publikować będziemy zbiorczo zdjęcia z pobytu Matki Bożej w należących do niego parafiach. Zdjęcia będą publikowane na specjalnie uruchomionej stronie nawiedzenie.archidiecezja.pl, gdzie znaleźć można także szczegółowe kalendarium peregrynacji, kilka słów o Jasnogórskim Obrazie, nieco historii i najpiękniejsze cytaty o Matce Bożej. Na stronie znajduje się również informacja o aktualnym miejscu pobytu Obrazu oraz skrzynka intencji i świadectw. Już dziś zachęcamy do przesyłania intencji, w których modlić się będziemy w czasie Apeli Jasnogórskich oraz świadectw ze spotkań z Maryją i wyproszonych łask.

⬇️ ⬇️ ⬇️  kliknij w baner

Do grudnia 2022 roku Obraz nawiedzi kolejno dekanaty: inowrocławski I (maj), gniewkowski (maj), złotnicki (maj), barciński (maj/czerwiec), żniński (czerwiec), damasławski (czerwiec), wągrowiecki (czerwiec/lipiec), chodzieski (lipiec), rogoziński (lipiec), gośliński (lipiec), kiszkowski (lipiec/sierpień), pobiedziski (sierpień), kłecki (sierpień), rogowski (sierpień), mogileński (sierpień/wrzesień), strzeleński (wrzesień), kruszwicki (wrzesień), kleczewski (wrzesień), słupecki (wrzesień/październik), goliński (październik), zagórowski (październik), miłosławski (październik), strzałkowski (październik/listopad), wrzesiński II (listopad), wrzesiński I (listopad), witkowski (listopad) i trzemeszeński (grudzień). W styczniu i w lutym 2023 roku jasnogórska Ikona nawiedzać będzie parafie dekanatów gnieźnieńskich. Jej pożegnanie odbędzie się 18 i 19 lutego 2023 w katedrze gnieźnieńskiej.

KALENDARIUM nawiedzenia

Parafia pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu