Męskie serca

Spowiedź, Msza św., różaniec ulicami miasta, adoracja – w pierwszą sobotę miesiąca (2 października) w kościele garnizonowym odbyło się modlitewne spotkanie dla mężczyzn. Tego dnia, w ramach inicjatywy „Modlitwa za kapłana” podjęto modlitwę za 40 kolejnych kapłanów z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Mszy św. koncelebrowanej przez gnieźnieńskich kapłanów przewodniczył ks. Jarosław Wesołowski, wikariusz w gnieźnieńskiej parafii farnej. Obecny był także jej proboszcz ks. kan. Maciej Lisiecki. Homilię wygłosił ks. Marcin Modrzyński, rezydent w parafii pw. bł. Jolenty w Gnieźnie, duszpasterz ds. ruchów, organizacji i stowarzyszeń  katolickich archidiecezji gnieźnieńskiej. Po Eucharystii mężczyźni przeszli ulicami miasta w kierunku katedry modląc się na różańcu. Spotkanie zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu.

Fot. Andrzej Romuald Dorobek
5 października 2021