Misterium u franciszkanów

W piątkowy wieczór, 13 marca, w kościele franciszkanów w Gnieźnie wystawiono pierwsze z trzech zaplanowanych Misteriów Męki Pańskiej. Pasyjny spektakl przygotowali franciszkańscy postulanci. Zapraszamy w kolejne piątki 20 i 27 marca. Początek o godzinie 18.40.

Misterium powróciło do franciszkańskiego klasztoru w Gnieźnie w ubiegłym roku, po 12 latach nieobecności. Reaktywowaną tradycję franciszkańscy postulanci kontynuują także w tegorocznym Wielkim Poście. Pierwszy z trzech zaplanowanych pasyjnych spektakli wystawili w piątek 13 marca. Do premiery przygotowywali się przez miesiąc, w czasie wolnym od wykładów i zajęć. Sami napisali scenariusz, wykonali kostiumy i scenografię. Klimat budują dodatkowo dźwięk i oświetlenie. Zapraszamy w kolejne piątkowe wieczory (20 i 27 marca) do kościoła franciszkanów, który na 45 minut zmienia się w świadka ostatnich godzin ziemskiego życia Jezusa. Początek misterium o godzinie 18.40.

Fot. br. R. Kozielski, OFMConv.

15 marca 2015