Misyjna rodzina przedświątecznie

W sobotę 10 grudnia w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie odbyło się doroczne przedświąteczne spotkanie rodzin misjonarzy pochodzących z archidiecezji gnieźnieńskiej. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w 1992 roku u śp. bp. Bogdana Wojtusia, tradycja świętuje więc swoje 30-lecie.

Po wspólnym różańcu celebrowana była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Radosława Orchowicza, który wyraził radość, że zawiązała się wspólnota, która od trzydziestu lat wspiera się, wspólnie modli i przeżywa różne doświadczenia. W homilii, nawiązując do czytań mszalnych zauważył, że gdy w ciemnościach pojawi się płomyk, rozświetla je i to sprawia, że rodzi się poczucie bezpieczeństwa. Tym światłem dla wierzących jest Jezus Chrystus, a nieśli Je Eliasz i Jan Chrzciciel. To Światło niosą również misjonarze – żywe pochodnie słowa, które idą w najdalsze zakątki świata z ewangelicznym przesłaniem i nadzieją. Taką pochodnią powinniśmy być dziś wszyscy. Czy jesteśmy? Czy jestem żywym ogniem? – pytał biskup pomocniczy gnieźnieński. Po zakończeniu Mszy św. obecni jak zawsze dzielili się opłatkiem i dobrym słowem. Był to tradycyjnie czas wymiany wieści o bliskich, spotkania i życzeń. Spotkanie zakończyło się uroczystym obiadem wraz z księżmi moderatorami, profesorami i seminarzystami. W spotkaniu uczestniczył także ks. kan. Franciszek Jabłoński, długoletni opiekun rodzin misjonarzy.

kl. J. Sucharski, kl. B. Kubiak/BK
Fot. kl. Jakub Sucharski