Misyjni kolędnicy

Akcja Małych Kolędników Misyjnych to forma pomocy dzieciom z krajów misyjnych pod patronatem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci wobec której uczniowie Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Zacharzynie tradycyjnie nie pozostali obojętni. Jak co roku kolędowali wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.

Kolędowanie zorganizowano w przerwie świątecznej między świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem wśród mieszkańców Zacharzyna i Wymysławia (teren parafia pw. św. Józefa w Raczynie) oraz w sobotę 5 stycznia w Ratajach, Strzelcach i Strzelęcinie należących do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży. Łącznie z misyjną kolędą wyruszyło 7 grup kolędniczych, które pod kierunkiem opiekunki akcji Renaty Superczyńskiej przygotowały krótką scenkę pokazującą życie dzieci w Rwandzie i Burundii. Każdemu, kto ich przyjął ofiarowywały też misyjną bombkę oraz pocztówkę Świętowojciechowej Rodziny Misyjnej z małymi kolędnikami strzeleckiej podstawówki  z ubiegłych lat.  Kolędnicy ofiarując swój wolny czas zebrali nie tylko datki dla swych rówieśników  w obu afrykańskich krajach, ale i sami byli nagradzani – w wielu domach otrzymali słodycze, owoce i pochwały od osób, które ich podjęły.

Fot. R. Superczyńska

7 stycznia 2019