Mixtura i Niemen na finał

Długa Goślina ponownie była miejscem niezwykłej uczy muzycznej. Po raz dwunasty odbył się tam Letni Festiwal Muzyczny „Musica sacra Musica profana” im. prof. Stefana Stuligrosza. W koncercie finałowym 2 sierpnia wystąpili Orchestra Mixtura i Natalia Niemen z zespołem.

Długa Goślina gości wybitnych muzyków od wielu lat. Organizowany co roku festiwal ma dwie odsłony – koncert inauguracyjny odbywa się w czerwcu, finałowy w sierpniu. W tym roku w zabytkowym kościele pw. św. Marii Magdaleny, w części sacra, wystąpiła Orchestra Mixtura, która działa zaledwie od roku i skupia studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu, którzy festiwalowej publiczności zaprezentowali się w „Muzyce uduchowionej”. W części profana wystąpiła Natalia Niemen z zespołem w projekcie „Niemen mniej znany”. Uczestnicy koncertu uraczeni zostali mało znanymi utworami wybitnego muzyka i wokalisty, obok których nie mogło zabraknąć jego największych przebojów. Muzykom, organizatorom, uczestnikom i wszystkim zaangażowanym dziękował na koniec proboszcz parafii ks. Piotr Skoczylas. Jak co roku zorganizowano również kwestę na rzecz drewnianego kościoła, w której udało się zebrać prawie 1200 zł.

BK
Fot. www.murowana-goslina.pl