Młodzi pielgrzymowali do Markowic

XXI Dzień Papieski za nami! Przeżywaliśmy go pod hasłem „Nie lękajcie się”. Młodzi z archidiecezji gnieźnieńskiej postanowili wyruszyć 9 października na szlak, do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Miłości i Pokoju Pani Kujaw, aby móc przytulić się do serca Matki, którą Jan Paweł II tak ukochał. Wyruszyły dwie piesze pielgrzymki – z Inowrocławia i Kruszwicy – na czele ze swoimi duszpasterzami. Po dotarciu do Markowic miała miejsce Msza św., której przewodniczył Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży ks. Michał Bubacz. W homilii mówił o tym, że ten czas jest być może po to „by się ocknąć, by poznać, by na nowo odnaleźć w swojej codzienności Jezusa, który woła Ja jestem, Ja jestem Pan wasz, by na nowo napełnić serce Jego łaską, miłością i pokojem, napełnić je nadzieją i radością, by je zresetować i oczyścić z różnych lęków, pesymizmu, rutyny, smutku, złych przyzwyczajeń i grzechu. Po nakarmieniu duszy, był czas na obiad. Następnie młodzi uczestniczyli w warsztatach dotyczących potrzeb, wskazując jakie według nich są najważniejsze potrzeby i jak je zaspokajać.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży AG
Fot. W. Batkowska