Młodzi w Kościele – obserwuj co u nich

Młodzież z archidiecezji gnieźnieńskiej wyjechała 17 lipca na wakacyjne rekolekcje do Białej Niżnej. Przez siedemnaście dni będą pogłębiać swoją relację z Bogiem w miejscowym klasztorze sióstr dominikanek.

„Najistotniejsze będzie odnalezienie w sobie Bożej miłości i odkrycie planu, który ma dla nas Pan Bóg” – mówi ks. Waldemar Myka, moderator rekolekcji i opiekun stopnia 0, który wraz z młodzieżą wyjechał do Białej Niżnej w województwie małopolskim, gdzie w klasztorze sióstr dominikanek młodzi ludzie z różnych parafii archidiecezji gnieźnieńskiej uczestniczyć będą w rekolekcjach Oazy Nowego Życia 1 i 0 stopnia. Rytm każdego dnia wyznaczać będą: jutrznia, Eucharystia i śpiewy. W grupach, wspólnie z animatorem, młodzi omawiać będą także wyznaczone na każdy dzień tematy. „Praca w grupach jest doskonałym sposobem na nawiązanie więzi między uczestnikami. Jest to ułatwienie dla animatora, by jak najlepiej przekazywał swoje doświadczenie związane z Bogiem” – przyznaje Marlena Świtlaska, moderatorka świecka rekolekcji. W planach jest także wyjście w góry w ramach „Wypraw Otwartych Oczu”, czyli poznawania Boga w przyrodzie. „Szczególny nacisk zamierzamy postawić na ewangelizację tak, aby młodzież miała okazję podzielić się swoim doświadczeniem Chrystusa z innymi.  Uczestnicy stopnia 1 będą przygotowywali się do Ewangelizacji mieszkańców całej okolicy” – dodaje ks. Jarosław Wesołowski, który również towarzyszy młodzieży. Rekolekcje trwać będą do 2 sierpnia pod hasłem „Młodzi w Kościele”. Bierze w nich udział 47 osób – 35 uczniów gimnazjum i liceum, 8 animatorów, 2 kleryków i 2 księży moderatorów: ks. Waldemar Myka i ks. Jarosław Wesołowski. Są to największe rekolekcje młodzieżowe Ruchu Światło-Życie zorganizowane w ostatnich latach dla młodych z archidiecezji gnieźnieńskiej.

Zachęcamy do śledzenia codziennych relacji

Oaza Młodzieżowa Archidiecezji Gnieźnieńskiej
DDM Gniezno