Młodzież z Kłecka na Jasnej Górze

Młodzież z parafii w Kłecku pielgrzymowała 10 listopada na Jasną Górę, aby przed obrazem Matki Bożej zawierzyć swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dla wielu był to pierwszy pobyt w duchowej stolicy Polski, gdzie Maryja czczona jest jako jej królowa.  Centralnym punktem peregrynacji była wspólna Eucharystia sprawowana w intencji młodych w kaplicy Matki Bożej pod przewodnictwem ks. Damiana Woźniaka, wikariusza kłeckiej parafii, który przygotowuje młodzież do sakramentu dojrzałości. Swój pobyt młodzi zakończyli nabożeństwem Drogi Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Jadąc do Częstochowy młodzi mieli okazję poznać historię jasnogórskiego sanktuarium wysłuchując się w  konferencję przygotowaną przez dk. Macieja Jasińskiego. Otrzymali też różańce, które będą przypominały im o tym szczególnym dniu.

13 listopada 2014