Modlitwa chorych w Jelitowie i Gnieźnie

Pensjonariusze Domu Opieki w Jelitowie oraz chorzy i starsi z parafii pw. św. Marcina w Jarząbkowie spotkali się w Dzień Chorego w kaplicy bł. Jana Pawła II na wspólnej modlitwie. Msza św. i późniejsza agapa były okazją do dziękczynienia i duchowego pokrzepienia. Podobne spotkanie odbyło się w parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie.

Chorzy odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego oraz Litanię do bł. Jana Pawła II, a później uczestniczyli w Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem proboszcza jarząbkowskiej parafii ks. Tadeusza Bachorza. Przyjęli także sakrament namaszczenia chorych, który jest wyrazem miłości i troski Chrystusa o ludzi cierpiących i chorych. Po Mszy św. była okazja do rozmów, żartów i wspomnień. Przy herbacie i ciastku dzielono się troskami i radościami. Powszechne zainteresowanie wzbudzały dwie  „stuletnie” parafianki – pełne jeszcze sił i wigoru, które na pytanie, co trzeba robić, żeby tak długo żyć dały znana i sprawdzoną receptę „Módl się i pracuj!”

W parafii pw. Matki Zbawiciela w Gnieźnie sakrament namaszczenia chorych przyjęło około 90 osób. Mszy św. przewodniczył proboszcz ks. Konstanty Mrozek. Po Eucharystii odbyło się nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem, a później spotkanie przy wspólnym stole, na które zaproszono wszystkich obecnych.

14 lutego 2014