Modlitwa rodzin

Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Gnieźnieńskiej po raz dwunasty spotkało się na wspólnej modlitwie u grobu i relikwii św. Wojciecha. Podczas uroczystej Mszy św. modlono w intencji wszystkich rodzin, powierzając je Świętej Rodzinie z Nazaretu.

Eucharystię sprawowaną w uroczystość Świętej Rodziny celebrowali: ks. kan. Jan Kasprowicz, proboszcz i kustosz gnieźnieńskiej katedry oraz ks. kan. Franciszek Jabłoński, duszpasterz rodzin archidiecezji gnieźnieńskiej. W krótkim słowie skierowanym do obecnych ks. Jabłoński wskazał na trzy instrumenty pomagające kształtować rodziny na wzór Świętej Rodziny z Nazaretu. Są nimi: żywa wiara, lektura Pisma Świętego oraz przykład świętych i błogosławionych małżonków m.in. Marii i Ludwika Quattrocchi, beatyfikowanych przez Jana Pawła II 2001 roku, których relikwie podczas uroczystości były obecne w katedrze gnieźnieńskiej. W czasie Mszy św. małżonkowie odnowili małżeńskie ślubowanie oraz odmówili modlitwę papieża Franciszka w intencji rodzin. W modlitewnym spotkaniu uczestniczyli małżonkowie z Gniezna, Inowrocławia, Żnina, Wrześni, Damasławka, Murowanej Gośliny oraz Poznania i Łowicza.

Fot. T. Matkowski

4 stycznia 2014