Modlitwa za papieża

Papież Franciszek poprosił w ostatnią niedzielę o modlitwę w swojej intencji przed zbliżającą się uroczystością świętych apostołów Piotra i Pawła (29 czerwca), która jest obchodzona w Kościele jako Święto Papieskie. Tego dnia, w łączności z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, we wszystkich kościołach katedralnych w Polsce będą sprawowane Msze św. w intencji Ojca Świętego. Modlitwa w intencji papieża będzie miała miejsce również w parafiach.

W katedrze gnieźnieńskiej Mszy św. o 12:00  przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. kan. Zbigniew Przybylski, wikariusz generalny archidiecezji gnieźnieńskiej. Prymas Polski będzie się modlił w intencji papieża podczas Mszy św. z konsekracją ołtarza o 11:00 w Łeknie (zapraszamy na transmisję).

W tym dniu przypada też 70. rocznica kapłaństwa papieża seniora Benedykta XVI.

28 czerwca 2021