Módlmy się za prześladowanych

Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka i przyłączając się do apelu prezydium Konferencji Episkopatu Polski abp Wojciech Polak prosi wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej i wszystkich ludzi dobrej woli o modlitwę w intencji Kościoła prześladowanego w krajach Bliskiego Wschodu.

„Pragniemy modlić się za chrześcijan w Iraku, Syrii i Palestynie, którzy cierpią i którzy – jak widzimy i słyszymy – proszą nas przede wszystkim o modlitwę, gesty solidarności, proszą, abyśmy nie zostawiali ich samych. Dlatego 26 sierpnia będziemy modlić się w naszych kościołach w tej intencji, będziemy też podejmować uczynki pokutne, do których zachęcam w miarę indywidualnych możliwości” – apeluje Prymas Polski.

Specjalny komunikat KEP oraz prośba abp. Wojciecha Polaka odczytane zostaną w kościołach archidiecezji gnieźnieńskiej w najbliższą niedzielę 24 sierpnia. Tego też dnia, decyzją arcybiskupa gnieźnieńskiego, w parafiach przeprowadzona zostanie zbiórka do puszek, której dochód przekazany zostanie chrześcijanom w Iraku za pośrednictwem Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. „Wszystkim ludziom dobrej woli, którzy modlitwą lub ofiarą materialną zechcą wesprzeć naszych prześladowanych braci i siostry, udzielam pasterskiego błogosławieństwa” – pisze na koniec w komunikacie Prymas Polski.

BK KAI

APEL prezydium Konferencji Episkopatu Polski