Mogilno: Niedziela Misyjna u kapucynów

W mogileńskim klasztorze, którego gospodarzami są od niedawna Bracia Mniejsi Kapucyni, odbyła się 26 stycznia Niedziela Misyjna. Zaśpiewał i misyjną animację prowadził Kapucyński Chór Misyjny „Confido in Te” wraz z br. Łukaszem Lewczukiem OFM Cap.

Wizyta chóru i wolontariatu misyjnego była okazją do przybliżenia parafianom misyjnej działalności Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Opowiadał o niej sekretarz misyjny br. Łukasz Lewczuk. Słowo uzupełnił obraz. Po Mszy św. parafianie mieli okazję obejrzeć film o pracy i dniu codziennym kapucynów w Gabonie oraz rozgrzać się kubkiem kapucyńskiego cappuccino. Odbył się także kiermasz afrykańskich ozdób i wyrobów rękodzielniczych, z którego dochód wesprze dzieło misyjne braci. Animatorzy zachęcali również do włączenia się w akcję „Ogarnij modlitwą misjonarza” i tym samym duchowego wsparcia  konkretnych kapucyńskich braci, którzy głoszą Dobrą Nowinę w różnych zakątkach świata.

Więcej zdjęć na www.klasztor.mogilno.com.pl

28 stycznia 2014