Mogilno: pamięci pomordowanych w Katyniu

Msza św. w kościele pw. św. Jakuba pod przewodnictwem bp. seniora Bogdana Wojtusia oraz uroczystości przy Pomniku Ofiar Katynia na mogileńskim cmentarzu stanowiły główne punktu obchodów 75. rocznicy zbrodni katyńskiej w Mogilnie. Uroczystości odbyły się 15 kwietnia z udziałem pocztów sztandarowych, duchownych, delegacji szkół, harcerzy oraz członków Rodziny Katyńskiej Ziemi Mogileńskiej. Jej przedstawiciele z prezesem Adamem Kowalskim oraz o. Krzysztofem Lewandowskim OFM Cap, proboszczem mogileńskiej parafii pw. św. Jana, byli również obecni 9 kwietnia na uroczystościach w Bykowni na Ukrainie oraz 10 kwietnia w Katyniu i Smoleńsku.

BK
Fot. A. Kowalski