Mogilno: rekolekcje KSM

W dniach 2-4 grudnia w mogileńskim klasztorze ojców kapucynów odbyły się rekolekcje adwentowe, których organizatorem było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Spotkanie zainaugurowała Adwentowa Noc Skupienia – modlitewne spotkanie organizowane przez KSM od 2018 roku.

Adwentowa Noc Skupienia rozpoczęła Mszą św., po zakończeniu której świadectwo wygłosił Tomasz Samołyk, katolicki youtuber z Krakowa. Kolejnym punktem wydarzenia była adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z okazją do spowiedzi świętej.

Kolejne dni rekolekcji poprowadził ks. Jakub Siutkowski, asystent oddziału KSM w Wągrowcu. Głównym tematem rekolekcji były słowa modlitwy św. Franciszka „Kim jesteś Ty, Panie, a kim jestem Ja?”  Podczas konferencji uczestnicy mieli okazję zmierzyć się z fałszywym obrazem Boga oraz poznać Jego prawdziwe oblicze. Ważnym punktem wydarzenia były roraty sprawowane w podziemiach mogileńskiego klasztoru oraz spotkanie w ciszy z Jezusem w Najświętszym Sakramencie. Nie zabrakło również codziennej modlitwy brewiarzem. Spotkanie zakończyło się parafialną Mszą św. oraz świadectwami uczestników rekolekcji.

F. Pawlak KSM
Fot. F. Pawlak