Mogilno: szkoła ceremoniarza

W dniach 11-13 stycznia w gościnnych murach klasztoru braci kapucynów w Mogilnie odbył się I stopień trzynastej edycji Archidiecezjalnej Szkoły Ceremoniarza. Przez trzy dni grupa 57 lektorów poznawała zagadnienia związane z liturgią, budową Mszy świętej, komendami ceremoniarskimi oraz Mszałem Rzymskim. Każdy dzień gromadził wspólnotę na modlitwie i Eucharystii. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych i długich rozmów. Lektorom towarzyszyli: duszpasterz LSO ks. kan. Jakub Dębiec oraz klerycy: Kacper Politowski, Michał Romel, Marcin Wawrzyniak, Rafał Wojciechowski, a także animator Filip Głowacki. Kolejne spotkania odbędą się w lutym i marcu. W dniach 22-24 lutego zorganizowane zostanie szkolenie II stopnia, a 29-31 marca III stopnia. Ich uczestnicy spotkają się w Gnieźnie 11 maja na dorocznym Archidiecezjalnym Dni Lektora, podczas którego odbędzie się tradycyjna promocja nowych lektorów i ceremoniarzy.

15 stycznia 2019