Murowana Goślina: misterium w drodze

Z Murowanej Gośliny do sanktuarium Matki Bożej w Dąbrówce Kościelnej. Blisko osiemdziesiąt osób z obu goślińskich parafii przeszło w piątek 28 marca tę 14-kilometrową trasę rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa.

Uczestnicy nabożeństwa wyruszyli sprzed kościoła pw. św. Jakuba i znaną z letnich pielgrzymek trasą podążyli do Dąbrówki Kościelnej, zatrzymując się przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej Jezusa. Rozważania przygotowano w oparciu o materiały ŚDM 2016. W drodze pątnikom towarzyszył ks. Łukasz Abram z parafii pw. św. Jakuba oraz kleryk Daniel Leszczyński. Po ponad 3 godzinach modlitwy w drodze, już o zmroku, pątnicy dotarli do dąbrowickiego sanktuarium, gdzie u stóp Matki Bożej Pocieszenia złożyli wszystkie niesione intencje.

31 marca 2015